Organizatorzy
Główny Organizator
Doktorant i asystent badawczo-
dydaktyczny w Instytucie
Technologii Mechanicznej
,absolwentka kierunku inżynieria biomedyczna. Od 2016 roku, początkowo jako studentka, aktywnie uczestniczyła w organizacji
Konferencji Inżynierii
Biomedycznej. Jej zainteresowania naukowe skupiają się głównie wokół tribologii i badaniu mechanizmu zużycia, jednak cały czas kontynuuje prace związane z drukiem 3D w ortopedii. Wolny czas poświęca na pielęgnowanie swoich pasji, jakimi są żeglarstwo i podróże.
sekcja programowa
Profesor Politechniki Poznańskiej, posiadający habilitację z dyscypliny inżynierii biomedycznej. Od 20 lat z pracą i badaniami z zakresu inżynierii biomedycznej w szczególności wykorzystującymi nowoczesne technologie inżynierii wirtualnej. Posiada dwuletni staż w Uniwersyteckim Centrum Ortopedii, Traumatologii i Chirurgii Plastycznej Kliniki Carla Gustawa Carusa w Dreźnie oraz laboratorium firmy IMA Dresden. Zdobyte na przestrzeni lat doświadczenie oraz wiedza zaowocowały powstaniem nowych metod pomiarowych oraz diagnostycznych stosowanych w medycynie. Autor licznych artykułów, prac badawczych, patentów oraz opinii na potrzeby sądowe z obszaru medycyny sądowej.
sekcja współpracy
zewnętrznej
Profesor Politechniki Poznańskiej, pracujący na Wydziale Inżynierii Mechanicznej. Lider zespołu zajmującego się CAD, VR, inżynierią odwrotną i drukiem 3D w medycynie, realizującego m. in. Projekt AutoMedPrint nagrodzony główną nagrodą w konkursie Polski Produkt Przyszłości. Autor licznych wdrożeń, badań, projektów i artykułów, w dużej mierze poświęconych zastosowaniu nowoczesnych technologii cyfrowych w medycynie i inżynierii biomedycznej. W wolnych chwilach pasjonat muzyki elektronicznej i rockowej - kompozytor i multiinstrumentalista.
sekcja programowa
Adiunkt, zastępca dyrektora Instytutu Mechaniki Stosowanej ds. dydaktyki, opiekun kierunku inżynieria biomedyczna. Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół biomechaniki, przetwarzania obrazów medycznych, zastosowania metod sztucznej inteligencji, modelowania matematycznego, metod numerycznych w inżynierii biomedycznej. Miłośnik zwierząt, miasta Poznania i podróży.
sekcja logistyki
Adiunkt na Wydziale Inżynierii Mechanicznej, posiadający stopień doktora w dziedzinie inżynieria biomedyczna, który uzyskał na Politechnice Warszawskiej. Od początku pracy naukowej związany z badaniami z zakresu inżynierii biomedycznej, w szczególności wykorzystaniem metod przyrostowych w wytwarzaniu implantów oraz badaniem połączenia kość-implant. Aktualnie naukowo głównie skupia się na tribologii i badaniu mechanizmu zużycia.
sekcja promocji
Adiunkt na Wydziale Inżynierii Mechanicznej. Specjalista ds. druku 3D w medycynie, szczególnie w obszarze modeli do wspomagania przygotowania przedoperacyjnego. Niestraszne są jej tematy zmian nowotworowych i innych patologii, a przeglądanie obrazowania medycznego stanowi dla niej ciekawe wyzwanie intelektualne.
sekcja programowa
Adiunkt na Wydziale Inżynierii Mechanicznej. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół biomechaniki sportu, rehabilitacji, ze szczególnym uwzględnieniem stawu kolanowego, a także zastosowania metod sztucznej inteligencji w analizie danych medycznych. Prace naukowe najchętniej podejmuje w interdyscyplinarnej współpracy z ortopedami, trenerami i fizjoterapeutami. Prywatnie jest miłośniczką siatkówki oraz squasha.
sekcja logistyki
Asystent badawczo-dydaktyczny i doktorant realizujący zagadnienia związane z użyciem metod numerycznych w inżynierii biomedycznej. Jej zainteresowania skupiają się wokół biomechaniki, zastosowania sztucznych sieci neuronowych w protetyce oraz metody elementów skończonych w inżynierii biomedycznej.
sekcja logistyki
Student II stopnia inżynierii biomedycznej, który aktywnie uczestniczy w życiu akademickim. Bierze udział w wielu prywatnych i komercyjnych projektach naukowych, skupiając się na projektowaniu i programowaniu urządzeń. Uwielbia pomagać ludziom, stąd też wziął pomysł na studiowanie właśnie tego kierunku. W wolnym czasie uwielbia rozwijać swoją pasję do gotowania.
sekcja logistyki
Student II stopnia inżynierii biomedycznej. Przewodniczący Międzywydziałowego Koła Naukowego PETARDA, realizującego projekty związane z dyscypliną inżynierii biomedycznej. Jego zainteresowania naukowe to interfejsy mózg-komputer, przetwarzanie sygnałów, uczenie maszynowe oraz projektowanie urządzeń biomedycznych.
sekcja współpracy zewnętrznej
Doktorant w Instytucie Mechaniki Stosowanej realizujący pracę z wykorzystaniem metod inżynierii wirtualnej. Absolwent Inżynierii Biomedycznej. Zawodowo związany z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w kontekście protezowania pacjentów. Jego zainteresowania naukowe związane są z wykorzystaniem systemów Motion Capture, Biomechaniką, Skanowaniem 3D oraz szeroko pojętą AI. Prywatnie fan koszykówki, podróży oraz kuchni japońskiej.
sekretarz
Absolwentka Inżynierii Biomedycznej na Politechnice Poznańskiej.
Swoją wiedzę i umiejętności wykorzystuje w codziennej pracy w Instytucie Technologii Mechanicznej, gdzie zajmuje się badaniami nad strukturami powierzchni. Szczególnym obszarem jej zainteresowań jest wpływ struktury powierzchni na sterylność urządzeń medycznych.
sekcja współpracy zewnętrznej
Doktorantka w Instytucie Technologii Materiałów realizująca pracę z wykorzystaniem druku 3D do wytwarzania ortez stawu skokowego. Absolwentka kierunku Mechatronika. Wiceprzewodnicząca Samorządu Doktorantów Politechniki Poznańskiej.
Jej zainteresowania naukowe związane są z drukiem 3D, skanowaniem 3D oraz projektowaniem i wytwarzaniem ortez. Zawodowo związana z branżą automotive (zapewnieniem jakości oraz konstrukcją).
W wolnych chwilach dużo podróżuje, gra w tenisa, a zimą jeździ na nartach lub snowboardzie.
sekcja wsparcia
Doktorant i pracownik w Instytucie Mechaniki Stosowanej, sympatyk Koła Naukowego BTS Da Vinci. Jej głównym obszarem działalności jest biomechanika ruchu człowieka w zagadnieniach stabilności i sporcie. W prowadzonych badaniach do monitorowania ruchu wykorzystuje systemy motion capture i zajmuje się przetwarzaniem pozyskanych sygnałów biomechanicznych.
sekcja wsparcia
Pracownik naukowy w Instytucie Mikrotechnologii na Technische Universität Braunschweig. Realizuje interdyscyplinarny projekt biomedyczny, którego celem jest opracowanie mikrosystemu do mikroskopii całego mózgu u Danio rerio w celu zbadania zmian wywołanych przez substancje psychostymulujące. W 2016 roku jako studentka Politechniki Poznańskiej zapoczątkowała organizację Konferencji Inżynierii Biomedycznej i.. nie może się z nią rozstać do dziś!
główny organizator
Doktorant i asystent badawczo-dydaktyczny w Instytucie Technologii Mechanicznej, absolwent kierunku inżynieria biomedyczna. Od 2016 roku, na początku jako studentka, aktywnie uczestniczy w organizacji Konferencji Inżynierii Biomedycznej. Jej zainteresowania naukowe skupiają się głównie wokół tribologii i badaniu mechanizmu zużycia, jednak cały czas kontynuuje prace związane z drukiem 3D w ortopedii. Wolny czas poświęca na pielęgnowanie swoich pasji, jakimi są żeglarstwo i podróże.
sekcja programowa
Profesor na Wydziale Inżynierii Mechanicznej, posiadający habilitację z dyscypliny Inżynieria Biomedyczna. Od 20 lat z pracą i badaniami z zakresu inżynierii biomedycznej w szczególności wykorzystującymi nowoczesne technologie inżynierii wirtualnej. Posiada dwuletni staż w Uniwersyteckim Centrum Ortopedii, Traumatologii i Chirurgii Plastycznej Kliniki Carla Gustawa Carusa w Dreźnie oraz laboratorium firmy IMA Dresden. Zdobyte na przestrzeni lat doświadczenie oraz wiedza zaowocowały powstaniem nowych metod pomiarowych oraz diagnostycznych stosowanych w medycynie. Autor licznych artykułów, prac badawczych, patentów oraz opinii na potrzeby sądowe z obszaru medycyny sądowej.
sekcja współpracy
zewnetrznej
Profesor na Wydziale Inżynierii Mechanicznej. Lider zespołu zajmującego się CAD, VR, inżynierią odwrotną i drukiem 3D w medycynie, realizującego m. in. Projekt AutoMedPrint nagrodzony główną nagrodą w konkursie Polski Produkt Przyszłości. Autor licznych wdrożeń, badań, projektów i artykułów, w dużej mierze poświęconych zastosowaniu nowoczesnych technologii cyfrowych w medycynie i inżynierii biomedycznej. W wolnych chwilach pasjonat muzyki elektronicznej i rockowej - kompozytor i multiinstrumentalista.
sekcja programowa
Adiunkt, zastępca dyrektora Instytutu Mechaniki Stosowanej ds. dydaktyki, opiekun kierunku inżynieria biomedyczna. Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół biomechaniki, przetwarzania obrazów medycznych, zastosowania metod sztucznej inteligencji, modelowania matematycznego, metod numerycznych w inżynierii biomedycznej. Miłośnik zwierząt, miasta Poznania i podróży.
sekcja współpracy
zewnętrznej
Asystent na wydziale Inżynierii Mechanicznej, posiadający stopień doktora w dziedzinie inżynieria biomedyczna, który uzyskał na Politechnice Warszawskiej. Od początku pracy naukowej związany z badaniami z zakresu inżynierii biomedycznej, w szczególności wykorzystaniem metod przyrostowych w wytwarzaniu implantów oraz badaniem połączenia kość-implant. Aktualnie naukowo głównie skupia się na tribologii i badaniu mechanizmu zużycia.
sekcja promocji
Specjalista ds. druku 3D w medycynie, szczególnie w obszarze modeli do wspomagania przygotowania przedoperacyjnego. Nie straszne są jej tematy zmian nowotworowych i innych patologii, a przeglądanie obrazowania medycznego stanowi dla niej ciekawe wyzwanie intelektualne.
sekcja programowa
Asystent badawczo-dydaktyczny w Instytucie Mechaniki Stosowanej. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół biomechaniki sportu, rehabilitacji, ze szczególnym uwzględnieniem stawu kolanowego, a także zastosowania metod sztucznej inteligencji w analizie danych medycznych. Prace naukowe najchętniej podejmuje w interdyscyplinarnej współpracy z ortopedami, trenerami i fizjoterapeutami, a prywatnie jest miłośniczą m. in. siatkówki oraz squasha.
sekcja logistyki
Asystent badawczo-dydaktyczny i doktorant realizujący zagadnienia związane z użyciem metod numerycznych w inżynierii biomedycznej. Jej zainteresowania skupiają się wokół biomechaniki, zastosowania sztucznych sieci neuronowych w protetyce oraz metody elementów skończonych w inżynierii biomedycznej.
sekcja logistyki
Student II stopnia inżynierii biomedycznej, który aktywnie uczestniczy w życiu akademickim. Wierze udział w wielu prywatnych i komercyjnych projektach naukowych, skupiając się na projektowaniu i programowaniu urządzeń. Uwielbia pomagać ludziom, stąd też wziął pomysł na studiowanie właśnie tego kierunku. W wolnym czasie uwielbia rozwijać swoją pasję do gotowania.
sekcja logistyki
Student II stopnia inżynierii biomedycznej. Przewodniczący Międzywydziałowego Koła Naukowego PETARDA, realizującego projekty związane z dyscypliną inżynierii biomedycznej. Jego zainteresowania naukowe to interfejsy mózg-komputer, przetwarzanie sygnałów, uczenie maszynowe oraz projektowanie urządzeń biomedycznych.
sekretarz
Absolwentka Inżynierii Biomedycznej na Politechnice Poznańskiej.
Swoją wiedzę i umiejętności wykorzystuje w codziennej pracy w Instytucie Technologii Mechanicznej, gdzie zajmuje się badaniami nad strukturami powierzchni. Szczególnym obszarem jej zainteresowań jest wpływ struktury powierzchni na sterylność urządzeń medycznych.
sekcja finansów
Doktorant w Instytucie Mechaniki Stosowanej realizujący pracę z wykorzystaniem metod inżynierii wirtualnej. Absolwent Inżynierii Biomedycznej. Zawodowo związany z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w kontekście protezowania pacjentów. Jego zainteresowania naukowe związane są z wykorzystaniem systemów Motion Capture, Biomechaniką, Skanowaniem 3D oraz szeroko pojętą AI. Prywatnie fan koszykówki, podróży oraz kuchni japońskiej.
sekcja współpracy
zewnętrznej
Doktorantka w Instytucie Technologii Materiałów realizująca pracę z wykorzystaniem druku 3D do wytwarzania ortez stawu skokowego. Absolwentka kierunku Mechatronika. Wiceprzewodnicząca Samorządu Doktorantów Politechniki Poznańskiej.
Jej zainteresowania naukowe związane są z drukiem 3D, skanowaniem 3D oraz projektowaniem i wytwarzaniem ortez. Zawodowo związana z branżą automotive (zapewnieniem jakości oraz konstrukcją).
W wolnych chwilach dużo podróżuje, gra w tenisa, a zimą jeździ na nartach lub snowboardzie.
Doktorant i pracownik w Instytucie Mechaniki Stosowanej, sympatyk Koła Naukowego BTS Da Vinci. Jej głównym obszarem działalności jest biomechanika ruchu człowieka w zagadnieniach stabilności i sporcie. W prowadzonych badaniach do monitorowania ruchu wykorzystuje systemy motion capture i zajmuje się przetwarzaniem pozyskanych sygnałów biomechanicznych.